„Nieustającej Matko Pomocy…”

- odpust parafialny

„Nieustającej Matko Pomocy,

weź w swą opiekę naród sierocy,

Daj mu swą miłość odczuć na nowo,

Królowo, Królowo!”

27 czerwca odbył się w naszej parafii odpust. Mszy odpustowej przewodniczył ks. dr Marek Winiarski, koncelebrowali ją również ks. proboszcz Stanisław Czachor i ks. prałat Mieczysław Tomoń. Na uroczystość przybyli księża z całego dekanatu oraz liczni parafianie.

Podczas wygłoszonej homilii ks. Winiarski oczy zgromadzonych zwrócił ku postaci naszej patronki – Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To właśnie do Niej powinniśmy się modlić, gdyż jest patronką najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki. Tym bardziej, że częścią życia każdego człowieka jest właśnie smutek, którego nie jesteśmy w stanie uniknąć. Dlatego warto uczestniczyć w nabożeństwach ku czci Maryi, by zwrócić się do naszej Matki w modlitwie błagalnej: „O Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, która z taką czułością z tego cudownego obrazu na nas spoglądasz, z dziecięcą ufnością spieszymy do Twych stóp z naszymi wspólnymi prośbami. Racz spojrzeć na nas łaskawie i wysłuchać naszych błagań. Przyjdź nam z pomocą w wielorakich potrzebach naszych”.

Mszę św. zakończyła nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz uroczysta procesja, której towarzyszyły poczty sztandarowe OSP Nowy Nart oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Narcie.

Dzień wcześniej po Mszy św. wieczornej odbyła się również procesja na cmentarz parafialny, która stanowiła wstęp do wspólnego przeżywania uroczystości odpustowych.