Dekanalne spotkanie ministrantów w Groblach

2 czerwca 2012 roku nasi ministranci uczestniczyli w II Dekanalnym Dniu Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w Groblach. W sumie wzięło w nim udział około 200 ministrantów z 12 parafii dekanatu Rudnik.

Spotkanie to miało przede wszystkim charakter modlitewny, gdyż rozpoczęło się nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, podczas którego młodzież miała okazję wysłuchać konferencji pt. „Ministrant służy Chrystusowi w ludziach”, wygłoszonej przez ks. Leszka Kruzelę.

Następnie na boisku szkolnym odbyły się mecze piłki nożnej. Drużyna z Nowego Nartu zajęła zaszczytne III miejsce, zaś najlepsze okazały się drużyny z Cholewianej Góry (I miejsce) i Grobel (II miejsce).

Spotkanie to stało się świetną okazją do wspólnej modlitwy, ale też do rozwijania wśród młodzieży ducha zdrowej rywalizacji. Sport bowiem motywuje każdego człowieka do działania, sumiennej pracy nad sobą, do walki z własnymi słabościami. Ponadto integruje grupy młodzieży, która w ten szlachetny sposób spędza wolny czas i uczy się czerpać radość z tych wspólnych chwil. Dzięki drużynowej rywalizacji „rodzi się jedność, siła, zgoda i poświęcenie. One dają sposobność do budowania braterstwa, solidarności, zaufania, wyrozumiałości i przyjaźni”.

Kończąc spotkanie, ks. dziekan Stanisław Czachor podziękował wszystkim, którzy je przygotowali, ale przede wszystkim ministrantom i lektorom za ich wytrwałą służbę dla Chrystusa i ludzi. Zjazd zakończył się wspólnym grillowaniem w miłej atmosferze.