Wezwani na Ucztę Baranka –
uroczystość I Komunii Świętej

20 maja 2012r. odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpiło dziewięcioro dzieci, które wraz z rodzinami uczestniczyły w tym doniosłym wydarzeniu.

W czasie Mszy św. niejednokrotnie przywoływano słowa Jezus Chrystusa, który powiedział: „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6,53-54). Ustanawiając Eucharystię pozostawił On człowiekowi wielki dar Miłości. Dla wszystkich wierzących Eucharystia jest także znakiem jedności z Bogiem i braćmi.

Uroczystość I Komunii Świętej stała się jednocześnie okazją do podziękowań skierowanych do księży i katechetów, którzy wspierają rodziców w przekazywaniu wiary dzieciom oraz do nauczycieli - towarzyszących w procesie ich wychowania.

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni, dzięki którym wyrażały swą radość w związku z pierwszym, pełnym uczestnictwem we Mszy św.:

„Niech w sercu odtąd miłość do Boga i ludzi wypiszę.

I niech ta miłość szczera, dziecięca

Wzrasta coraz czystsza i piękniejsza”.

„Niech w sercu odtąd miłość do Boga i ludzi wypiszę. I niech ta miłość szczera, dziecięca Wzrasta coraz czystsza i piękniejsza”.