Chodź za Mną…

Jakiej to trzeba wiary

i wielkiej siły,

by dźwigać Twój krzyż!

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej przejmują swą głębią i ogromem cierpienia, którego doświadczył Jezus Chrystus, aby zbawić człowieka. Uczestnictwo w nich wzrusza i wprowadza w nastrój Wielkiego Postu – czasu pokuty, umartwienia i refleksji nad najdoskonalszą ofiarą Chrystusa uczynioną z Miłości do człowieka.

Jak co roku w naszej parafii nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzą różne grupy zawodowe i społeczne. 16 marca przez poszczególne stacje przeprowadzili nas miejscowi nauczyciele, a tydzień wcześniej rodzice uczniów przystępujących w tym roku do I Komunii św., dając świadectwo wiary swoim dzieciom. Do prowadzenia nabożeństw Drogi Krzyżowej przygotowują się także kolejne grupy z naszej parafii, głównie młodzież.

Ważne jest to, że rozważania każdorazowo dotykają naszych codziennych spraw, dlatego są nam bliskie i jednocześnie pozwalają spojrzeć na życie człowieka z perspektywy naszej wiary i wartości, które wyznajemy. Dlatego warto włączyć się w przeżywanie nabożeństw Drogi Krzyżowej, odpowiadając na słowa samego Chrystusa, który nieustannie wzywa każdego z nas: „Chodź za Mną…”