„Różaniec to wielki skarb,

który trzeba odkryć”

św. Jan Paweł II

Dnia 5 maja rozpoczęliśmy w naszej parafii Jerycho Różańcowe trwające całą dobę. Jerycho rozpoczęło się Mszą Świętą o 19.00. O godzinie 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski z rozważaniem Maryjnym. Następna Msza Święta odbyła się o godzinie 24.00, podczas której modliliśmy się w intencji kapłanów, sióstr zakonnych z naszej parafii, za naszego kleryka Rafała oraz o nowe powołania.

Czuwanie przy Najświętszym Sakramencie trwało całą noc. Każdej godziny modlitwę prowadziła inna Róża różańcowa, a parafianie z poszczególnych części Parafii czuwali przy Jezusie i Maryi. Łączyliśmy się duchowo z Ojcem św. Franciszkiem podczas modlitwy Anioł Pański, a w Godzinie Miłosierdzia wypraszaliśmy Boże Miłosierdzie dla nas i świata całego.

Cała parafia wzięła czynny udział w całodobowym czuwaniu!

Modliliśmy się w różnych intencjach, jedna z nich to wynagrodzenie Panu Bogu za nasze grzechy, naszego narodu i świata, o nawrócenie grzeszników oraz w intencji Diecezji i Parafii.

Naszą uroczystość zakończyliśmy w niedzielę Mszą Świętą o godzinie 18.00, podczas której zawierzyliśmy Rodzin naszej parafii Matce Bożej.Podczas Jerycha Różańcowego modliła się razem z nami siostra Juwencja. Bardzo dziękujemy jej za obecność.

Kontynuacją naszego rozmodlenia będzie Nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej wszystkich rodzin naszej Parafii, które rozpocznie się 13 maja, w 101 rocznicę Objawień fatimskich