Ogłoszenia: 17.12. 2017 – III Niedziela Adwentu

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 100 zł.: Marian Wargacki, Józefa Sasiela, Agata Woś, Stanisława Kasica. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Hiacynty i Franciszka Oliwii Rębisz, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Jadwigi Anieli Kobylarz.
 3. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
 4. Przed nami ostatni tydzień Adwentu, od jutra wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami, na umacnianie naszej przyjaźń z Panem Bogiem, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.
 5. W sobotę przywiozę „Betlejemskie Światło Pokoju”. W Wigilię „Światło” przez cały dzień pozostawimy przed ołtarzem, aby je zabrać do naszych domów.
 6. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tylko przed południem.
 7. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
 8. Na Mszę Świętą – Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na WSD w Sandomierzu.
 9. W związki ze spowiedziami w dekanacie, do środy włącznie o 16.15 będziemy śpiewać Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia o 16.30. W piątek i sobotę roraty o 16.00. Zachęcamy do licznego udziału w roratach.
 10. W czwartek od 8.30 chcemy rozpocząć dekoracje naszego kościoła na święta, zapraszam dorosłych do pomocy.
 11. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
 12. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Tajemnice Jasnej Góry”.
 13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Joanna Szwed Stary Nart 50zł.
 14. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Ewa Buczekz Gwoźdźca – córkaEugeniusza i Czesławy
  i Rafał Marcin Justyński z Huty Komorowskiej syn Józefa i Józefy – zapowiedź 2.

Ogłoszenia: 10.12. 2017 – II Niedziela Adwentu

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60 zł.: Teresa Sudoł, Janusz Sudoł, Halina Chudzik. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Barbary Krystyny Chudzik, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Hiacynty i Franciszka Oliwii Rębisz.
 3. W drugą niedzielę Adwentu słyszymy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle mobilizuje każdego do duchowej odnowy, do zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.
 4. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
 5. W związki ze spowiedziami w dekanacie, w tym tygodniu codziennie o 16.15 będziemy śpiewać Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia o 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, przypomnę dyżury:
  poniedziałek – kl. I i II Szkoły Podstawowej;
  wtorek – kl. III i IV Szkoły Podstawowej;
  środa – kl. V i VI Szkoły Podstawowej;
  piątek – kl. VII Szkoły Podstawowej;
  sobota – kl. II i III Gimnazjum.
  Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
 6. W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy oraz wspomnienie dramatycznych wydarzenia sprzed 36 lat, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny; w czwartek patronuje nam św. Jan od Krzyża, wielki mistyk, autor wielu dzieł z duchowości.
 7. W najbliższy piątek 15 grudnia w naszej parafii spowiedź adwentowa w godzinach 14.00 – 16.30. Będą obecni kapłani z naszego Dekanatu. Wszystkich Was proszę o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi oraz w intencji tych osób, które już dawno nie były u spowiedzi.
 8. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
 9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Za wschodnią granicą” oraz „Świętość życia”.
 10. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Ewa Buczek z Gwoźdźca – córkaEugeniusza i Czesławy
  i Rafał Marcin Justyński z Huty Komorowskiej syn Józefa i Józefy – zapowiedź 1.

Ogłoszenia: 03.12. 2017 – I Niedziela Adwentu

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół, zakupiły kwiaty i złożyły ofiarę 40 zł.: Józef Rębisz, Zofia Żak, Joanna Żak, Grażyna Koc. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni. Dziękuję p. Beacie Kowalskiej za adwentową dekoracje.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Barbary Krystyny Chudzik.
 3. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 4. Dziś poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można też będzie tradycyjnie nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dziś także poświęcenie medalików dla uczniów kl. III.
 5. Od poniedziałku codziennie o 15.45 śpiewać będziemy Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych Mszach. Bardzo proszę, by dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami podjęli dyżury w poszczególne dni tygodnia:
  poniedziałek – kl. I i II Szkoły Podstawowej;
  wtorek – kl. III i IV Szkoły Podstawowej;
  środa – kl. V i VI Szkoły Podstawowej;
  piątek – kl. VII Szkoły Podstawowej;
  sobota – kl. II i III Gimnazjum.
  Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
 6. W Liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, w środę wspominamy św. Mikołaja, to niezwykły dzień dla grzecznych dzieci, które odwiedza św. Mikołaj. Do naszego kościoła przybędzie po Mszy św., czyli ok. 16.30. Zapraszam na spotkanie z Mikołajem ministrantów, scholę i wszystkie grzeczne dzieci. Rodziców zapraszam wcześniej.
 7. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 8.00 i 16.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
 8. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
 9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Niepokalane Poczęcie Maryi”.
 10. Dziękuję za sprzątanie cmentarza – dzieciom i młodzieży: Sylwia i Klaudia Żak, Martyna i Anna Rębisz, Marek i Łukasz Sądej, Dawid Chludziński, David Parkosz, Krystian Rzeszutko, Andrzej Pikor, oraz dorosłym: Anna Rębisz, Bożena Rębisz, Józefa Zięba. Dziękuję Leszkowi Siudak za nieustanną troskę o cmentarz. Bardzo proszę pamiętajmy o segregacji śmieci i w miarę możliwości zabierajmy je do domu.
 11. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
 12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: na ogrodzenie Halina i Mirosław BajekNowy Nart 200zł. Dziękuję także za wykonaną w tym tygodniu pracę przy ogrodzeniu.

Ogłoszenia: 26.11. 2017 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Władysława Klecha, Bożena Rębisz, Zuzanna Bajek. Proszę, by w tym tygodniu o piękno i czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz, w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz.
 3. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Zawierzamy siebie i nasze rodziny Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dziś także w Święto Liturgicznej Służby Ołtarza, pamiętajmy w modlitwach o naszych ministrantach, lektorach, scholankach, aby zawsze służyli Panu z ochotą i radością.
 4. W czwartek patronuje nam Św. Andrzej, Apostoł.
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzę od 8.00. O 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii będzie 15 grudnia (piątek) od 14.00 do 16.30.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, hasłem tego roku będą słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Na sumie poświęcę opłatki na stół wigilijny. Można też będzie tradycyjnie nabywać świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
 7. W przyszłą niedzielę Adoracja Eucharystyczna, podczas której ponowimy „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, po sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.Poświęcenie medalików dla uczniów kl. III.
 8. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Chrystus Król”, oraz interesujące wszystkich pytanie: „Czy koniec świata się spóźnia?”
 9. Spotkanie scholii w sobotę o 14.00.
 10. Jubileusze małżeńskie w miesiącu listopadzie:
  63 rocznica: Puzio Czesława i Jan Gwoździec;
  58 rocznica: Kasica Aniela i Feliks – Stalowa Wola;
  56 rocznica: Dudzik Emilia i Franciszek – Nowy Nart;
  55 rocznica: Gil Wiktoria i Michał – Nowy Nart;
  25 rocznica: Turek Małgorzata i Stanisław - Nowy Nart.
 11. Bardzo proszę pamiętajmy o segregacji śmieci i w miarę możliwości zabierajmy je do domu. W sobotę (2.12) od godz. 10.00 planujemy sprzątanie cmentarza, bardzo proszę o pomoc.
 12. Bóg zapłać za wykonaną w tym tygodniu pracę przy budowie ogrodzenia.

Strona 1 z 53

Joomla template by Joomlashine.com