Ogłoszenia: 18.02. 2018 – I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Teresa Jarosz, Czesława Jarosz, Barbara Rębisz. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Barbary Krystyny Chudzik.
 3. Przypominając, zachęcam do udziału w nabożeństwach:
  w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, a po nim Msza św.;
  w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00, a bezpośrednio po nich Msza św.
 4. Zachęcam również, aby wpisywać się Księgi abstynenckiej, podejmując Wielkopostne postanowienie.
 5. Już dzisiaj informuję, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18 – 20 marca, spowiedź we wtorek (20.03) od 14.00 - 17.00.
 6. Piątek, 23 lutego będzie – z woli papieża Franciszka – dniem modlitwy i postu o pokój, zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.
 7. Za tydzień przypada niedziela „Ad gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na misje w Afryce.
 8. „Caritas” zachęca do wspierania dzieł charytatywnych przez włączenie się w akcję „Wielkanocna Pomoc Dzieciom”. „Baranek” na stół wielkanocny za tydzień do nabycia w zakrystii.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Troska o dziecko”.
 10. Módlmy się o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla całej naszej parafii: Pod Twoją obronę…

Ogłoszenia: 11.02. 2018 – VI Niedziela zwykła

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Katarzyna Kolańska, Janina Kolańska, Paulina Szewc. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz, w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Różańcowej Teresy Jarosz.
 3. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Łączymy je z obchodami Światowego Dnia Chorych, których polecamy w naszych modlitwach.
 4. Dziś zbiórka do puszek na pomoc chorym kapłanom.
 5. Dziś także początek 51. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu, dla ratowania ludzi uzależnionych i odnotujmy tę decyzję w parafialnej Księdze Abstynenckiej, wyłożonej na stoliku pod chórem.
 6. Od poniedziałku Msza św. o godz. 17.00.
 7. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty o godz. 8.00 i 17.00. Taca będzie przeznaczona na cele Diecezjalnej „Caritas”.
  W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że tylko raz jemy do syta, a dwa razy lekko się posilamy. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś postu ścisłego są związane wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00, a po nim Msza święta. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00, a bezpośrednio po nich, Msza święta.
 9. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
 10. W następną niedzielę, po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Lourdes – szpital Boga”.
 12. Bóg zapłać za ofiary na ogrodzenie: Czesława Puzio – Gwoździec 100zł.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Klecha z Gwoźdźca. Polecając jej duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz je dać Panie...

Ogłoszenia: 4.02. 2018 – V Niedziela zwykła

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Agnieszka Bajek, Natalia Saj, Izabela Szewc. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni.
 2. Dziękuję dorosłym oraz dzieciom i młodzieży za pomoc przy rozbieraniu szopki i choinek: Beata Kowalska, Laura Kopeć, Julia Kopeć, Oliwia Rębisz, Kinga Kobylarz, Paulina Konefał, Anna Rębisz, Aleksandra Fila, Piotr Chudzik, Krzysztof Sudoł, Damian Rębisz, Joanna Chudzik, Bożena Rębisz, Józef Piróg, Szczepan Kopeć, Piotr Bajek, Ryszard Drelich, Mateusz Pikor.
 3. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Fatimskiej Genowefy Krawiec, w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz.
 4. Dziś Niedziela Adoracyjna, zmiana Tajemnic Różańca oraz poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
 5. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Agata, dziewica i męczennica; we wtorek – św. Paweł Miki i jego Towarzysze, męczennicy z Japonii; w sobotę – św. Scholastyka, dziewica.
 6. W niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Łączymy je z obchodami Światowego Dnia Chorych.
  Z tej racji, w sobotę o godz. 10.00 będzie Msza Św. połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Okazja od spowiedzi przed Mszą św. Warto o tej Mszy powiadomić chorych i pomóc im w dotarciu do kościoła.
 7. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Zatrzymać aborcję”.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz pomocy chorym kapłanom.
 10. Bóg zapłać za ofiary na ogrodzenie: Arkadiusz Kasica – Nowy Nart 200zł.
 11. Zapraszamy dzieci i młodzież do Wiejskiej Świetlicy, która będzie otwarta w Starym Narcie we wtorek i czwartek od 13.00 - 21.00, w sobotę od 10.00 - 18.00. Natomiast w Nowym Narcie w środy i piątki od 13.00 - 21.00.
 12. Rodzice chorej 3-letniej Klary z Wilczej Woli proszą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji poprzez przekazanie 1% podatku dla chorej dziewczynki.
 13. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Katarzyny Sądej ze Starego Nartu. Polecając jej duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz je dać Panie...

Ogłoszenia: 28.01. 2018 – IV Niedziela zwykła

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Krystyna Siudak, Irena Szwed, Krystyna Jarosz. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni.
 2. Dziś gościmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej z Jeżowego.
 3. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Częstochowskiej Zofii Klecha, w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Fatimskiej Genowefy Krawiec.
 4. W środę patronuje nam św. Jan Bosko, założyciel salezjanów i apostoł młodzieży, w sobotę z racji wspomnienia św. Błażeja pobłogosławimy owoce.
 5. W piątek będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Świece poświęcamy, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Św. o godz. 8.00 i 16.00.
  Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też ofiarami na tacę Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
  To również I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedzę chorych w domach. O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 6. W sobotę od godz. 9.00 będziemy rozbierać szopkę i choinki, zapraszam nie tylko strażaków, ale wszystkich chętnych do pomocy, szczególnie młodzież.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Adoracje Najświętszego Sakramentu, po Sumie zmiana Tajemnic Różańca św. Podczas Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone modlitewniki.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Dzień życia konsekrowanego”.
 9. Strażacy z OSP Nowy Nart proszą w wsparcie przy wypełnianiu PIT-ów.
 10. W ramach Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Misjonarzem” 30 stycznia (wtorek) o godz. 10.30 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przy Remizie OSP.

Strona 1 z 55

Joomla template by Joomlashine.com