Ogłoszenia: 25.09. 2016 – XXVI Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 40zł.: Danuta Bajek, Małgorzata Fila, Teresa Puchała. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    we wtorek – święty Wincenty a Paulo, kapłan;
    w środę – święty Wacław, męczennik;
    w czwartek – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał;
    w piątek – święty Hieronim, kapłan i doktor Kościoła;
    w sobotę – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, patronka misji katolickich.
  3. Od jutra Msza św. codziennie o godz. 17.00.
  4. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Starajmy się, w miarę naszych możliwości, uczestniczyć we wspólnej modlitwie do Matki Bożej. Różaniec w dni powszednie odprawiamy po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16:00.
  5. Członków Kół Żywego Różańca zapraszamy na VI Pielgrzymkę Róż Różańcowych, która odbędzie w sobotę, 1 października 2016 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – Rozwadowie.
  6. Spotkanie scholii w sobotę o 14.00.
  7. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie i rozdanie różańców dla uczniów klas III, a po sumie zmiana Tajemnic Różańca.
  8. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest „Papież Franciszek na peryferiach – Pielgrzymka na Kaukaz”.
  9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont katedry w Sandomierzu.
  10. Od 2014 roku trwają „Dekanalne pielgrzymki i całonocne czuwania na Jasnej Górze w intencji powołań”. Nasz dekanat włączy się w tę modlitwę za trzy tygodnie, w nocy z 16 na 17 października. Czuwanie rozpoczyna się o godz. 21.00 „Apelem jasnogórskim”, a kończy o godz. 4.30. Już teraz zaplanujmy czas, aby wziąć udział w tej pielgrzymce. Wyjazd o 15.00, powrót następnego dnia około 10.00.
  11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Marek Czochara z USA 100$ amerykańskich;
    bezimienna 100$ kanadyjskich;
    w październiku zbiórka na Seminarium.
    Justyna Wyka – córka Edwarda i Czesławy, panna z Niska-Podwoliny, par. Miłosierdzia Bożego i
    Szymon Piotr Kopeć – syn Jana i Marii, kawaler z Nowego Nartu – zapowiedź 3.
    Patrycja Ewelina Sagan – córka Artura i Cecylii, panna z Jeżowego, par. Narodzenia NMP i
    Wiktor Józef Kobylarz – syn Józefa i Aliny, kawaler z Nowego Nartu – zapowiedź 1.