Ogłoszenia: 23.04. 2017 – II Niedziela Wielkanocy

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Katarzyna Szwed, Dorota Laufer, Krystyna Smusz, Józef Chudzik oraz złożyły ofiarę 80 zł. Proszę kolejne rodziny o podjęcie troski o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. Dzisiaj, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 73. Tydzień Miłosierdzia. Po sumie udamy się na cmentarz, by za naszych zmarłych ofiarować Koronkę.
    W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na Caritas diecezjalną, a dziś wcałej Polsce ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców Syrii.
  3. W odpowiedzi na apel Biskupów Polskich każda parafia czy dowolna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl
  4. W dniu jutrzejszym obchodzimy – przeniesioną z dziś – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, tematem numeru jest „Miłosierdzie Boże ratunkiem dla świata”.
  6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii:
    Danuta i Stanisław Bednarz – NowyNart 1000zł., Marian Cebula – Stary Nart 200zł.
  7. Podziękowania Triduum Paschalnym i po pogrzebie ks. Prałata:
    Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy z dobrego serca, przez wiele godzin, bezinteresownie, przygotowywali dekoracje Grobu Pańskiego, Ciemnicy, wystroili kościół oraz zadbali o otoczenie: Marzena Gil, Maria Bajek, Joanna Żak, Józef Piróg, Szczepan Kopeć, Andrzej Stój; dziękuję również za przygotowanie starego kościółka i nowego na czuwanie modlitewne i pogrzeb.
    Bóg zapłać strażakom, pani organistce ze scholą i panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Druhom Strażakom starszym i młodszym, dziewczętom niosącym obrazy i figury i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam pobożnie i uroczyście świętować. Dziękuję wszystkim za liczny i czynny udział w dniach Triduum Paschalnego, a także za piękny śpiew.
    Do tych podziękowań pragnę dołączyć tych wszystkich, którzy włożyli swój wysiłek, pracę, troskę i modlitwę, aby godnie pożegnać ks. Prałata:
    Różom Różańcowym i całej Parafii za ufną i wytrwała modlitwę i śpiew, wszystkim Paniom, które pod przewodnictwem p. Anny Stec przygotowały posiłek dla 200 osób, dziękuję za placki.
    Dziękuję raz jeszcze Druhom Strażakom Ochotnikom i Zawodowym, za prace porządkowe, organizacyjne, przygotowanie Remizy i otoczenia, za ławki i krzesła ze Starego Nartu, za piękną postawę w kościele i asystę przy trumnie.
    Szczególnie pragnę podziękować Bartkowi Bednarzowi za poświęcenie swego czasu i talentów organizacyjno-liturgicznych, a Adrianowi Szwedowi za obsługę strony parafialnej.
    Niech Zmartwychwstały Chrystus ubogaca Was wszystkich, szczególnie tych bezimiennych za ten dar serca dla ks. Prałata, a ja raz jeszcze składam serdeczne Bóg zapłać za stworzenie klimatu do modlitwy i przeżywania tych jakże ważnych dni dla naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.