Ogłoszenia: 30.04. 2017 – III Niedziela Wielkanocy

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Marta Fila, Kazimiera Sudoł, Zofia Kozak oraz złożyły ofiarę 60 zł. Proszę kolejne rodziny o podjęcie troski o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    we wtorek – św. Atanazy Wielki, biskup i Doktor Kościoła;
    w czwartek – św. Florian, męczennik, patron strażaków i hutników;
    w sobotę – święci Apostołowie Filip i Jakub.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe codziennie po I Mszy Św. o. godz. 18.30. Po majówce II Msza Św. w intencji śp. ks. Prałata. Chcemy także przygotować nagrobek dla ks. Prałata na Odpust parafialny: z ofiar, które pozostały po zakupie wieńców mamy 1625zł. Która rodzina chciałaby wesprzeć ten Dar Wdzięczności dla ks. Prałata, to może to uczynić składając podpisaną kopertę na tacę za trzy tygodnie w III niedzielę maja (21.05).
    W niedzielę majówka o 15.00. Zadbajmy o wygład kapliczek i przydrożnych krzyży.
  4. W środę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Św. jak w niedzielę. W intencji Ojczyzny oraz Druhów Strażaków w szczególny sposób będziemy się modlić podczas Mszy Św. o godz. 10.30.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych w domach odwiedzę od 8.00.
  6. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia możemy złożyć ofiarę do puszek na Caritas diecezjalną.
  7. Za tydzień czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania. U nas Adoracja Najświętszego Sakramentu, na sumie spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  8. 13 maja w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach będzie uroczyste rozpoczęcie obchodów 100-lecia objawień fatimskich. O 12.00 Msza Św. i zawierzenie diecezji Matce Bożej. Organizujemy wyjazd autokarem (4 osoby).
  9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest „Maryja Królowa Polski”.
  10. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o mijającym 15 maja terminie składania wniosków o płatności obszarowe.
  11. Jubileusze małżeńskie w miesiącu kwietniu:
    58 rocznica: Pikor Bronisława i Stanisław – Pniaki;
    57 rocznica: Kobylarz Aniela i Antoni – Wilcza Wola;
    56 rocznica: Rębisz Maria i Jan – Stary Nart;
    53 rocznica: Byra Józefa i Stanisław – Nowy Nart;
    53 rocznica: Rębisz Czesława i Stanisław – Nowy Nart;
    45 rocznica: Kolańscy Janina i Józef – Gwoździec;
    40 rocznica: Cebula Maria i Marian – Stary Nart;
    30 rocznica: Fila Mirosława i Leon – Nowy Nart;
    30 rocznica: Kołodziej Grażyna i Henryk – Stary Nart.
  12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Jan Chudzik Stary Nart 60zł., Edward Wasik Wilcza Wola 200zł., Krzysztof Szwed Stary Nart 50zł.
  13. Podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości pogrzebowych ks. Prałata zamieściliśmy na stronie internetowej naszej Parafii.