Ogłoszenia: 18.06. 2017 – XI Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół: Aneta Żak, Alina Kobylarz, Genowefa Krawiec oraz zakupiły kwiaty. Proszę kolejne rodziny o podjęcie troski o czystość i piękno naszej świątyni.
  2. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała. W szczególności pragnę podziękować rodzinom odpowiedzialnym za Ołtarze i tym wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowane; dziękuję braciom Strażakom, dziewczętom niosącym obrazy i figury oraz dzieciom, które sypały kwiaty i dzwoniły dzwonkami.
  3. Cały czas trwamy w obchodach Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Dziś procesja Eucharystyczna po sumie.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Przez kolejne dni Oktawy zapraszam wszystkich do udziału w procesji, dziewczynki do sypania kwiatów.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu obchodzimy również Dzień Ojca, swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Odpust w Parafii Groble.
  6. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
  7. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego i odpustem będzie w środę (21.06) od 17.00. Z racji Odpustu, w przyszłą niedzielę po sumie, udamy się na cmentarz z modlitwą za naszych zmarłych parafian.
  8. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Jeżowem Kameralne, a w niedzielę odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP w Parafii Cholewiana Góra.
  9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: W Polskiej Fatimie.
  10. We wtorek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i chętnych do Kałkowa, wyjazd sprzed kościoła o 7.00 (później przystanek obok szkoły i skrzyżowanie w Gwoźdźcu).
  11. Bóg zapłać za ofiary na „nagrobek dla ks. Prałata” oraz na potrzeby parafii.