Ogłoszenia: 13.08. 2017 – XIX Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły kwiaty: Janina Sudoł, Genowefa Sobolewska, Maria Szczęch. Proszę, by w tym tygodniu o piękno i czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny. Proszę również jutro o kwiaty, warzywa, owoce na dekorację świątyni na dziękczynienie za plony.
  2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane, jak w każdą niedzielę. Jest to tradycyjny dzień wdzięczności za plony i prośba o Boże błogosławieństwo, szczególnie dla rolników. Na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych, ziół i kwiatów. Proszę, by z wieńcami przed Mszą Świętą ustawić się przed wejściem do kościoła i w procesji wniesiemy je do świątyni.
  3. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:
    w poniedziałek – święty Maksymilian Maria Kolbe, kapłan i męczennik;
    w czwartek – święty Jacek, kapłan.
  4. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest: Wniebowzięta oraz fenomen Pielgrzymek.
    Paulina Maria Sapuła córka Dariusza i Grażyny, panna z parafii Raniżów
    i Kamil Grzegorz Sudoł – syn Stanisława i Janiny, kawaler z Pniaków – zapowiedź 3.
    Magdalena Maria Dębiak córka Ryszarda i Marii, panna z Wilczej Woli, parafii Spie
    i Grzegorz Kazimierz Baran – syn Edwarda i Marii, kawaler z Podboru – zapowiedź 2.
  6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Irena i Bogdan Szwed Gwoździec 100zł., Paulina i Damian Szwed 100zł., Elżbieta i Mieczysław Węglarz 50$.