Ogłoszenia: 10.12. 2017 – II Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60 zł.: Teresa Sudoł, Janusz Sudoł, Halina Chudzik. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Barbary Krystyny Chudzik, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Hiacynty i Franciszka Oliwii Rębisz.
  3. W drugą niedzielę Adwentu słyszymy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle mobilizuje każdego do duchowej odnowy, do zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.
  4. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  5. W związki ze spowiedziami w dekanacie, w tym tygodniu codziennie o 16.15 będziemy śpiewać Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia o 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, przypomnę dyżury:
    poniedziałek – kl. I i II Szkoły Podstawowej;
    wtorek – kl. III i IV Szkoły Podstawowej;
    środa – kl. V i VI Szkoły Podstawowej;
    piątek – kl. VII Szkoły Podstawowej;
    sobota – kl. II i III Gimnazjum.
    Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
  6. W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy oraz wspomnienie dramatycznych wydarzenia sprzed 36 lat, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny; w czwartek patronuje nam św. Jan od Krzyża, wielki mistyk, autor wielu dzieł z duchowości.
  7. W najbliższy piątek 15 grudnia w naszej parafii spowiedź adwentowa w godzinach 14.00 – 16.30. Będą obecni kapłani z naszego Dekanatu. Wszystkich Was proszę o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi oraz w intencji tych osób, które już dawno nie były u spowiedzi.
  8. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  9. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Za wschodnią granicą” oraz „Świętość życia”.
  10. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
    Ewa Buczek z Gwoźdźca – córkaEugeniusza i Czesławy
    i Rafał Marcin Justyński z Huty Komorowskiej syn Józefa i Józefy – zapowiedź 1.