Ogłoszenia: 17.12. 2017 – III Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 100 zł.: Marian Wargacki, Józefa Sasiela, Agata Woś, Stanisława Kasica. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno i czystość naszej świątyni.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Hiacynty i Franciszka Oliwii Rębisz, w następną niedzielę zapraszam Różę św. Jadwigi Anieli Kobylarz.
  3. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
  4. Przed nami ostatni tydzień Adwentu, od jutra wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami, na umacnianie naszej przyjaźń z Panem Bogiem, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.
  5. W sobotę przywiozę „Betlejemskie Światło Pokoju”. W Wigilię „Światło” przez cały dzień pozostawimy przed ołtarzem, aby je zabrać do naszych domów.
  6. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tylko przed południem.
  7. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
  8. Na Mszę Świętą – Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na WSD w Sandomierzu.
  9. W związki ze spowiedziami w dekanacie, do środy włącznie o 16.15 będziemy śpiewać Godzinki, a po nich Msza święta Roratnia o 16.30. W piątek i sobotę roraty o 16.00. Zachęcamy do licznego udziału w roratach.
  10. W czwartek od 8.30 chcemy rozpocząć dekoracje naszego kościoła na święta, zapraszam dorosłych do pomocy.
  11. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  12. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Tajemnice Jasnej Góry”.
  13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Joanna Szwed Stary Nart 50zł.
    Ewa Buczekz Gwoźdźca – córkaEugeniusza i Czesławy
    i Rafał Marcin Justyński z Huty Komorowskiej syn Józefa i Józefy – zapowiedź 2.