Ogłoszenia: 22.04. 2018 – IV Niedziela Wielkanocna

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły kwiaty: Mieczysław Kolasa, Stanisława Klecha, Monika Ryś. Proszę, by kolejne rodziny (5) zatroszczyły się o czystość i piękno naszej świątyni oraz starego kościoła i jego otoczenia.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Fatimskiej Genowefy Krawiec (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz.
  3. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w środę święto św. Marka Ewangelisty.
  5. W środę zapraszam na Nowennę i Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  6. W sobotę 5 maja, Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynamy w naszej parafii Jerycho różańcowe, które będzie trwało całą dobę i zakończy się Msza św. w niedzielę o godz. 18.00. Jerycho różańcowe rozpoczęło się w naszej diecezji 07.10.2017r., a w naszym dekanacie w najbliższy piątek w parafii Rudnik. Wszystkie parafie naszej diecezji trwają na modlitwie przez całą dobę.
    Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata. Gdy Jozue poprowadził Izraelitów do ziemi obiecanej, jako pierwsze postanowił zdobyć właśnie Jerycho. Archeolodzy twierdzą, że to starożytne miasto otaczał podwójny mur wewnętrzny o szerokości około 4 m oraz zewnętrzny o szerokości 2 m, oceniany na około 9 m wysokości. Miasto zostało zdobyte w najbardziej niecodzienny sposób. Izraelici maszerowali dookoła niego przez sześć dni z kapłanami niosącymi Arkę Pana na czele. Siódmego dnia okrążyli miasto siedmiokrotnie i kiedy kapłani zadęli w trąby, wznieśli potężny okrzyk. Na jego dźwięk mur się zawalił. Jozue zdobył miasto.
    Intencje Jerycha to – wynagrodzenie Panu Bogu za nasze grzechy, naszego narodu i świata, oraz nawrócenie grzeszników, – za Kościół Święty, w intencji Ojca Świętego, naszych biskupów, kapłanów, oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego i życia konsekrowanego, – modlitwa za naszą diecezję z okazji 200 – lecia istnienia, za III Synod Diecezjalny, – w intencji rodzin oraz o łaskę wierności Sakramentowi Małżeństwa, – o głęboką wiarę dla dzieci i młodzieży, – w intencji wspólnot parafialnych.
    Bardzo proszę, aby każdy znalazł czas na Mszę św. i adorację Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Przecież tyle mamy do powiedzenia Panu Jezusowi. Pamiętajmy też o pytaniu i wyrzucie Pana Jezusa: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?”.
    Dokładny program Jerycha podam za tydzień.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, tematem numeru jest ,,Tydzień modlitw o powołania”.
  8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Grażyna i KazimierzPikor Stary Nart 200zł, Krystyna i Marian Kowal Łąkieć 100zł.