Ogłoszenia: 14.10.2018 – XXVIII Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły kwiaty: Aneta Żak, Alina Kobylarz, Genowefa Krawiec. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Barbary Krystyny Chudzik (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Hiacynty i Franciszka Oliwii Rębisz.
  3. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Modlimy się także za nauczycieli i wychowawców. Zachęcamy do wspólnej różańcowej modlitwy w kościele.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora kościoła;
    we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
    w środę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;
    w czwartek – święto Św. Łukasza, Ewangelisty;
    w sobotę – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana.
  5. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca na misje.
  6. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: 40. Rocznica wyboru Jana Pawła II oraz Dzień Papieski.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bardzo proszę, by pamiętać o segregacji śmieci na cmentarzu.
    Jeśli myślimy o zmarłych, to najważniejsza sprawą jest nasza pamięć modlitewna. Kościół daje nam możliwość zyskiwania odpustu i ofiarowania go za zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się karki wypominkowe. Jeśli ktoś chciałby, aby za jego zmarłych modlić się w konkretny dzień to proszę na kartce wpisać datę od 2.11 do 10.11 (8.11 czwartek rano).
  8. Dziękuję Rodzinom za ich obecność na Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. w dniu Nawiedzenia Figury Matki Bożej Fatimskiej.
    Anna Kowal – córka Mariana i Krystyny, panna ze Starego Nartu (Łąkieć)
    i Rafał Piotr Krawczyk syn Jerzego i Teresy, kawaler z Kraśnika – zapowiedź 2.
  10. Bóg zapłać za wszelką pomoc i ofiary na potrzeby parafii: Maria i Zdzisław Makowscy Nowy Nart – na Seminarium 30zł., na ogrzewanie 20zł.