Ogłoszenia: 09.12.2018 – II Niedziela Adwentu

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz złożyły ofiarę 60zł.: Anna Chudzik, Janina Sudoł, Genowefa Sobolewska. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży Matki Bożej Fatimskiej Genowefy Krawiec (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy Władysławy Rembisz.
  3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone dziś do puszek ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.
  4. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w Roratach o 17.00, wcześniej śpiewamy Godzinki. Bardzo proszę, by dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami podjęli dyżury w poszczególne dni tygodnia:
    poniedziałek – kl. I i II Szkoły Podstawowej;
    wtorek – kl. III i IV Szkoły Podstawowej;
    środa – kl. V i VI Szkoły Podstawowej;
    piątek – kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej;
    sobota – kl. III Gimnazjum i młodzież szkół średnich.
    Zachęcam, by dzieci chcące wylosować figurkę Pana Jezusa zapisywały na serduszkach, gwiazdkach nie tylko swoje Imię i Nazwisko, ale także adwentowe postanowienia.
  5. We czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy oraz wspomnienie dramatycznych wydarzenia sprzed 37 lat, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny; w piątek patronuje nam św. Jan od Krzyża, wielki mistyk, autor wielu dzieł z duchowości.
  6. W najbliższy piątek 14 grudnia w naszej parafii spowiedź adwentowa w godzinach 14.00 – 16.30. Będą obecni kapłani z naszego Dekanatu. Wszystkich Was proszę o modlitwę w intencji dobrej spowiedzi oraz w intencji tych osób, które już dawno nie były u spowiedzi.
  7. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas, jako pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  8. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Zatrzymaj aborcję”.
  9. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
  10. Dziękuję Rodzinom za ich obecność na Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. w dniu Nawiedzenia Figury Matki Bożej Fatimskiej.
  11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Genowefa Szwed Stary Nary 70zł.
  12. Ogłoszenie Sołtysa Nowego Nartu:
    Powstała inicjatywa zorganizowania Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych w Remizie OSP Nowy Nart. W związku z tym, parter Remizy będzie zaadoptowany na potrzeby tego Domu i oddany do użytku Ośrodkowi Opieki Społecznej w Jeżowem. Osoby zainteresowane obszerniejszą informacją dotyczącą wynajmu Remizy proszone są o kontakt z Sołtysem lub Radnym.