Strona Główna

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 

Maryja, Matka naszego Pana Jezusa Chrystusa, jak głosi nauka Kościoła, została z ciałem i duszą wzięta do nieba. Pamiątką tego wydarzenia jest Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Źródłem tej nazwy jest obrzęd poświęcenia wianków, ziół oraz kwiatów, który ma miejsce właśnie 15 sierpnia. 

W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień wdzięczności Bogu za chleb powszedni i plony ziemi, czego wyrazem są m.in. 3 wieńce dożynkowe ofiarowane przez mieszkańców Gwoźdźca, Nowego i Starego Nartu. We wspólnej modlitwie dziękowaliśmy za dary ziemi i zachowanie od wszelkich kataklizmów. Zawierzaliśmy także dobremu Bogu przez przyczynę Matki Bożej wszystkich pracujących na roli prosząc o Bożą opiekę i błogosławieństwo, prosząc także o poszanowanie chleba i darów ziemi przez wszystkich ludzi.

Dzień 15 sierpnia, to również kolejna rocznica „Cudu nad Wisłą”, kiedy to Polacy wsparci siłą modlitwy pokonali zagrażającej świeżo odzyskanej Wolności Ojczyzny ale też i Europy, nawałnicę Rosji Sowieckiej.

GALERIA ZDJĘĆ


Matko Nieustającej Pomocy, wstawiaj się za nami!

27 czerwca w naszej Parafii obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspólnie modliliśmy się do naszej Opiekunki, aby wypraszała nam łaski u swego Syna i otaczała nas płaszczem swej matczynej miłości. Uroczystej Mszy św., połączonej z procesją, przewodniczył ks. Stanisław Olszówka z parafii Kopcie, który wraz z księżmi z całego dekanatu modlił się w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Po eucharystycznej procesji udaliśmy się na cmentarz parafialny, aby poświęcić nagrobek dla śp. Ks. Prałata Mieczysława Tomonia, który ufundowali parafianie oraz przyjaciele.

GALERIA ZDJĘĆ


Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to niepowtarzalna okazja do wyrażenia naszej czci wobec Najświętszego Sakramentu i wiary w rzeczywistą obecność Boga – Jezusa Chrystusa, pod postacią chleba i wina. Przejawem tego jest uroczysta procesja do czterech ołtarzy, zorganizowana w tym roku przez mieszkańców Nowego Nartu.


 

GALERIA ZDJĘĆ


 

Uroczysty dzień komunii jest największą mą radością,
Jezus żywy w moim sercu dziś objawia miłość swą…

W dniu 14 maja 2017 roku w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 15 dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Uroczystość została poprzedzona spowiedzią świętą dzień wcześniej.  

Czytaj więcej...

Budowa nagrobka dla ks. Prałata

Jako Rodzina parafialna, pragniemy przygotować nagrobek dla ks. Prałata na Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy (27.06).

Rodziny, osoby indywidualne, chcące wesprzeć ten Dar Wdzięczności dla ks. Prałata, mogą to uczynić składając podpisaną kopertę na tacę za trzy tygodnie w III niedzielę maja (21.05).

Wszyscy zainteresowani, Przyjaciele, Parafianie mieszkający poza granicami, pragnący wyrazić swą wdzięczność za życie ks. Prałata oraz za duchowe i materialne dobro, które otrzymaliśmy z Jego rąk, mogą wesprzeć budowę nagrobka wpłacając swą ofiarę na konto parafialne z dopiskiem „na nagrobek ks. Prałata”.

Parafia Rzymsko – Katolicka Nowy Nart, Nr rachunku: 36 9430 1029 3000 1791 2000 0001

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Czytaj więcej...

Strona 1 z 19

Joomla template by Joomlashine.com