Strona Główna

18.03 - 20.03. 2018

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

 

Niedziela, 18 marca

  8.00 - Msza św. z nauką ogólną

10.30 - Msza św. z nauką ogólną

15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

15.45 - Msza Święta (bez nauki)

16.30 - Nauka dla młodzieży pracującej i uczącej się

 

Poniedziałek, 19 marca

 9.00 - Msza św. z nauką dla starszych i chorych

10.30 - Szkolna nauka dla szkoły podstawowej, kl. 0-5  

11.30 - Szkolna nauka dla gimnazjum i kl. 6 i 7

15.00 - Nabożeństwo z nauką dla całej szkoły

17.00 - Msza św. z nauką ogólna

Po Mszy św. nauka stanowa dla małżonków

 

Wtorek, 20 marca

 9.00 - Msza św. z nauką dla Róż Różańcowych

10.30 - Szkolna nauka dla szkoły podstawowej, kl. 0-5

11.30 - Szkolna nauka dla gimnazjum i kl. 6 i 7

13.30 -  Nabożeństwo pokutne z nauką i rachunkiem sumienia dla klas od 4 wzwyż

Spowiedź św. od godz. 14.00-17.00

17.00 - Msza św. z nauka dla wszystkich rodzin na zakończenie rekolekcji

  i błogosławieństwo z odpustem rekolekcyjnym

 

Gminne obchody jubileuszy małżeńskich

 

Przeżycie wspólnie kilkudziesięciu lat w małżeństwie to symbol wierności, miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zaufania i zrozumienia, to wzór i przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. 

 

Dnia 21 stycznia 2018 roku w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie zorganizowano gminne uroczystości Jubileuszy Małżeńskich. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Świętą o godz. 12.00, której przewodniczył Diecezjalny Dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, ks. dr Tomasz Cuber, który wraz z kapłanami z poszczególnych parafii dziękował Jubilatom za długoletnie pożycie małżeńskie, ich przykład miłości i wzajemnej służby. 

Czytaj więcej...

Jasełka w kościele parafialnym w Nowym Narcie

 

6 stycznia 2018 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Narcie przybyli do kościoła parafialnego w Nowym Narcie, gdzie szerszej publiczności zaprezentowali Jasełka.

 

Tegoroczne przedstawienie stawiało przed widzami pytanie, w jaki sposób przyjmujemy Nowonarodzonego i czy jesteśmy gotowi na Jego przyjście. Biblijna historia ukazywała, że najważniejszą ofiarą, którą człowiek może złożyć Panu Jezusowi, jest dar czystego serca. Przygotowaną inscenizację uświetniły występy wokalno – instrumentalne uczniów.

Jasełka przygotowały p. Barbara Drelich – Scilanga i p. Iwona Chudzik, przy wsparciu ks. proboszcza Mariusza Bajaka.

GALERIA ZDJĘĆ


 

 

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 

Maryja, Matka naszego Pana Jezusa Chrystusa, jak głosi nauka Kościoła, została z ciałem i duszą wzięta do nieba. Pamiątką tego wydarzenia jest Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Źródłem tej nazwy jest obrzęd poświęcenia wianków, ziół oraz kwiatów, który ma miejsce właśnie 15 sierpnia. 

W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień wdzięczności Bogu za chleb powszedni i plony ziemi, czego wyrazem są m.in. 3 wieńce dożynkowe ofiarowane przez mieszkańców Gwoźdźca, Nowego i Starego Nartu. We wspólnej modlitwie dziękowaliśmy za dary ziemi i zachowanie od wszelkich kataklizmów. Zawierzaliśmy także dobremu Bogu przez przyczynę Matki Bożej wszystkich pracujących na roli prosząc o Bożą opiekę i błogosławieństwo, prosząc także o poszanowanie chleba i darów ziemi przez wszystkich ludzi.

Dzień 15 sierpnia, to również kolejna rocznica „Cudu nad Wisłą”, kiedy to Polacy wsparci siłą modlitwy pokonali zagrażającej świeżo odzyskanej Wolności Ojczyzny ale też i Europy, nawałnicę Rosji Sowieckiej.

GALERIA ZDJĘĆ


Strona 1 z 20

Joomla template by Joomlashine.com