Biskup z pasterską wizytą

W dniu 30 października naszą parafię odwiedził z pasterską wizytą Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Spotkanie z najmłodszymi parafianami odbyło się w szkole w Starym Narcie. Biskupa powitał dyrektor Zygmunt Kowalski. Po wizycie na lekcji religii w klasie trzeciej oraz po spontanicznych rozmowach z dziećmi, młodzieżą i rodzicami na korytarzu Ksiądz Biskup spotkał się z nauczycielami w szkolnej stołówce. Po ponad godzinnym spotkaniu przyszedł czas na obiad na plebani i udokumentowanie wizyty w kancelarii parafialnej. Następnie wraz z Biskupem i przybyłym z Nim ks. Dariuszem Sidorem, Kanclerzem Kurii w Sandomierzu udaliśmy się na wspólną modlitwę przy grobie długoletnich duszpasterzy naszej parafii: ks. Mieczysława Tomonia i ks. Stanisława Capeckiego. 

Następnie wspólnie udaliśmy się z odwiedzinami do osób chorych: państwa Władysławy i Stanisława Piróg oraz pana Krzysztofa Rębisza, taty kleryka Rafała. Tu również spotkaliśmy się z panią Janiną Fila, mamą siostry Juwencji. Odwiedziliśmy także panią Annę Szwed, mamę ks. Alojzego. Druga część Wizytacji Kanonicznej odbyła się w kościele parafialnym. Nim z Szanownym Gościem przybyliśmy z objazdu parafii w świątyni odbywała się spowiedź. Po wspólnym nabożeństwie różańcowym rozpoczęła się prezentacja grup działających na parafii. Scholę zaprezentowała Ania Rębisz, Róże różańcowe – Krystyna Chudzik, a Radę Parafialną – Ryszard Drelich. Na początku Mszy św. Biskupa Ordynariusza powitali sołtysi: Starego Nartu – Józefa Sasiela i Nowego Nartu – Szczepan Kopeć. Podczas Mszy św., której przewodniczył Ordynariusz Sandomierski modliło się kilku duszpasterzy z dekanatu Rudnik nad Sanem z ks. dziekanem Waldemarem Farionem na czele oraz liczni parafianie. Liturgię uświetniła nasza schola oraz lektorzy i ministranci. W procesji dary do ołtarza przynieśli rodzinnie państwo Jarosz, natomiast modlitwę wiernych przeczytali w naszym imieniu kandydaci do bierzmowania. Na zakończenie poprosiłem Księdza Biskupa o udzielenie nam pasterskiego błogosławieństwa na dalszą posługę i pracę duszpasterską, na owocne przygotowanie się i przeżycie Ewangelizacyjnych Misji Rodzinnych oraz budowanie naszej parafii jako wspólnoty wspólnot. Ks. Adam Stachowicz

GALERIA ZDJĘĆ


Joomla template by Joomlashine.com