Modlitwą okażmy pamięć…
- wspominamy bliskich zmarłych

„Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.
Zapal świeczkę. Westchnij.
Pacierz zmów.”
(J. Kulmowa)

Uroczystość Wszystkich Świętych to niezwykle radosne święto w naszym kalendarzu liturgicznym. W tym dniu wspominamy wszystkich, którzy odeszli, a po śmierci mogą cieszyć się możliwością oglądania Pana Boga w niebie.

To również święto nadziei dla wszystkich chrześcijan, gdyż jak podkreślił papież Franciszek: „I jeśli dzisiaj wspominamy tych naszych braci i sióstr, którzy nas uprzedzili w życiu i są w niebie, to dlatego że zostali obmyci krwią Chrystusa. To jest nasza nadzieja; nadzieja krwi Chrystusa. Nadzieja, która nas nie zawiedzie. Jeśli przez życie idziemy z Panem, to On nas nigdy nie zawiedzie”.
    W naszej wspólnocie parafialnej wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. oraz procesji. Modliliśmy się za zmarłych i uczestniczyliśmy w poświęceniu nowego krzyża postawionego na naszym cmentarzu.
    Pamięć o zmarłych uczciliśmy również w Dzień Zaduszny, a modlitwa za ich dusze będzie nam towarzyszyć przez cały listopad:

„Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,