Promujemy zdrowy tryb życia

Dzięki współpracy szkoły w Starym Narcie oraz parafii w Nowym Narcie 15 listopada 2013r zorganizowano dla uczniów Zespołu Szkół w Starym Narcie dzień pn. „Jak bawić się bez używek?”.

W pierwszej części programu uczennice klasy II gimnazjum: Andżelika Sobolewska, Natalia Rębisz i Joanna Straub w ramach projektu edukacyjnego przedstawiły prezentację multimedialną pt. „Alkohol, papierosy, narkotyki – współczesne zagrożenia”. Występ gimnazjalistek wzbogaciła gazetka ścienna nawiązująca do omawianego tematu.

Kolejnym punktem dnia były zajęcia warsztatowe z zaproszonym na tę okazję duetem „Trio z Rio”. Głównym ich celem było zaprezentowanie wszystkim uczniom, zarówno starszym, jak i młodszym, że można dobrze się bawić bez zastosowania jakichkolwiek używek.

Dla uczniów młodszych przygotowano zabawy z chustą animacyjną i innym sprzętem sportowym, ćwiczenia sprawnościowe oraz naukę układów choreograficznych do muzyki. Starsi uczniowie sprawdzali się zwłaszcza w przeciąganiu liny i przejściach pod nią. Zajęciom towarzyszyły śpiew i muzyka, uczniowie skorzystali także z zabawnych przebrań.

Energiczny duet pociągnął wszystkich zebranych do wspólnej zabawy, którą wypełniała ogromna radość. Na zakończenie uczestników poczęstowano zdrowymi sokami i owocami. Forma tak zorganizowanej akcji profilaktycznej bardzo spodobała się uczniom, a nad jej przebiegiem czuwała Barbara Drelich – Scilanga.