Ogłoszenia: 14.08. 2016 – XX Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół, postarały się o nowe kwiaty oraz owoce i warzywa na piękną dekoracje: Teresa Kata, Stanisław Sudoł, Renata Rzeszutko, Władysława Klecha. Dziękuję także p. Beacie Kowalskiej za wykonanie pięknej dekoracji na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Proszę, by kolejne rodziny zatroszczyły się o piękno naszej świątyni. Zakupiono odkurzacz.
  2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane, jak w każdą niedzielę. Jest to tradycyjny dzień wdzięczności za plony i prośba o Boże błogosławieństwo, szczególnie dla rolników. Na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych, ziół i kwiatów. Proszę, by z wieńcami przed Mszą Świętą ustawić się przed wejściem do kościoła i w procesji wniesiemy je do świątyni.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    - w środę – św. Jacka, kapłana;
    - w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora kościoła.
  4. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, tematem numeru jest „Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży”.
  5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: Ryszard Drelich Gwoździec– 30zł (za sierpień), Kraska Grażyna Gwoździec – 100$, Grzegorz Rembisz Nowy Nart – 100zł., Grażyna i Kazimierz Pikor Stary Nart – 150zł., Stanisława Fila Z USA – 500zł.
    Sabina Maria Sudoł córka Henryka i Teresy, panna ze Starego Nartu i
    Krzysztof Ostaszewski – syn Stanisława i Józefy, kawaler z par. Wola Raniżowska –   zapowiedź 3.
    Anna Kachel córka Stanisława i Marii, panna ze Starego Nartu i
    Wojciech Krzysztof Korus – syn Krzysztofa i Anny, kawaler z par. Pogórska Wola – zapowiedź 1.
    Agnieszka Konefał córka Mariana i Marii, panna z Gwoźdźca i
    Piotr Bajek – syn Jana i Zuzanny, kawaler ze Starego Nartu – zapowiedź 1.