Ogłoszenia: 15.10. 2017 – XXVIII Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół oraz zakupiły kwiaty: Anna Rębisz, Elżbieta Sasiela, Teresa Sołtys. Proszę, by w tym tygodniu o piękno i czystość naszej świątyni zatroszczyły się kolejne rodziny.
  2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Jana Kantego Edwarda Jarosz, w następną niedzielę zapraszam Różęśw. Józefa Piotra Rembisz
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
    we wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;
    w środę – święto Św. Łukasza, Ewangelisty;
    w piątek – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana;
    w sobotę – wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
  4. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca na misje.
  5. Zachęcam do czytania „Niedzieli”, w tym tygodniu tematem numeru jest „100. Rocznica Objawień Fatimskich”.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bardzo proszę, by pamiętać o segregacji śmieci na cmentarzu.
    Jeśli myślimy o zmarłych, to najważniejsza sprawą jest nasza pamięć modlitewna. Kościół daje nam możliwość zyskiwania odpustu i ofiarowania go za zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się karki wypominkowe. Jeśli ktoś chciałby, aby za jego zmarłych modlić się w konkretny dzień to proszę na kartce wpisać datę 2.11 – 9.11 (9.11 czwartek rano).
    Katarzyna Stanisława Klecha – córka Mariana i Zofii, panna ze Starego Nartu
    i Paweł Krzysztof Laufer – syn Stanisława i Haliny, kawaler z Jeżowego, par. Narodzenia NMP – zapowiedź 3.
    Sabina Stanisława Chudzik – córka Józefa i Haliny, panna ze Starego Nartu,
    i Tomasz Andrzej Krajewski – syn Eugeniusza i Elżbiety, kawaler ze Stobiernej, parafia Zawada – zapowiedź 3.
  8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: na ogrodzenie Stanisława i Marian Konefał Łąkieć 100zł., Grzegorz Rembisz Nowy Nart 100zł., Grażyna i Kazimierz Pikor Stary Nart – na ogrzewanie 30zł., na WSD 20zł.
  9. W minionym tygodniu zmarł śp. Aniela Fusiek z Nowego Nartu. Módlmy się o spokój jego duszy: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…