Oficjalne otwarcie Parku Dworskiego

23 czerwca br. w Nowym Narcie odbyło się oficjalne otwarcie nowo zagospodarowanego Parku Dworskiego.

Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w kościele parafialnym, odprawioną w intencji tych wszystkich, którzy pracowali nad obecnym kształtem Parku Dworskiego. Następnie uczestnicy zgromadzili się w parku, aby tam dokonać poświęcenia jego terenów oraz oficjalnego przecięcia wstęgi. Głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych, podkreślając walory artystyczne obiektu i jego tradycję.

O godzinie 15ºº rozpoczął się piknik na miejscowym stadionie pn. „Jarmark z kulturą i tradycją”. Uczestnicy wysłuchali koncertów młodzieżowego zespołu Anonimowi Artyści, Orkiestry Dętej OSP Jeżowe oraz Zespołu Śpiewaczego Jeżowianie. Swoją część artystyczną przygotowali też uczniowie Zespołu Szkół w Starym Narcie, którzy zaprezentowali „Shreka”. Natomiast dzieci bardzo dobrze bawiły się w czasie występu Teatru JARUGA z Rzeszowa.

Zebrani mieszkańcy i goście mieli możliwość bezpłatnej degustacji regionalnych potraw, obejrzenia wystaw miejscowych artystów oraz skorzystania z dodatkowych atrakcji – zjeżdżalni dla dzieci oraz zabawy tanecznej z zespołem AVEDIS.

Imprezę zorganizowano dzięki dofinansowaniu ze środków UE oraz współpracy Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem, sołtysa Nowego Nartu oraz Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności Lokalnej „Nadzieja” z Nowego Nartu.