Ogłoszenia: 22.04.2019 – Poniedziałek Wielkanocny

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60zł.: Marian Wargacki, Andrzej Sudoł, Paulina Woś. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Rity Genowefy Sobolewskiej (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus Bronisławy Szot.
 3. Tradycyjnie w dniu dzisiejszym wspieramy modlitwą i ofiarą na tacę KUL.
 4. Zachęcam do kontynuowania Nowenny do Bożego Miłosierdzia, w ciągu tygodnia 15 min. przed Mszą św. Przyszła Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy oktawę Wielkanocy. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, zbiórka do puszek na dzieła Miłosierdzia. Po sumie udamy się na cmentarz, by za naszych zmarłych ofiarować Koronkę.
 5. Zachęcam do czytania Niedzieli, tematem numeru jest: Zmartwychwstanie.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy z dobrego serca, przez wiele godzin, bezinteresownie, przygotowywali dekoracje Grobu Pańskiego, Ciemnicy, wystroili kościół oraz zadbali o otoczenie: Beata Kowalska, Mirosław Bajek, Józef Piróg, Szczepan Kopeć, Ryszard Drelich, Jerzy Szwed.
 7. Bóg zapłać pani Organistce ze Scholą i naszym Zakrystiankom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Druhom Strażakom dorosłym i młodszym, czytającym Mękę Pańską, dziewczętom niosącym obrazy i figury i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam pobożnie i uroczyście świętować.
  Serdeczne Bóg zapłać Różom Różańcowy, dzieciom i młodzieży, wszystkim, którzy trwali w Adoracji przy Panu Jezusie.
  Niech Zmartwychwstały Chrystus ubogaca Was za ten dar serca, a ja w imieniu nas wszystkich, składam serdeczne Bóg zapłać za stworzenie klimatu do modlitwy i przeżywania tych najważniejszych dla nas prawd wiary.

Ogłoszenia: 14.04.2019 – Niedziela Palmowa

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 30zł. i zakupiły kwiaty: Halina Chudzik, Janusz Sudoł, Teresa Sudoł. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Józefa Piotra Rembisz (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Rity Genowefy Sobolewskiej.
 3. Już tradycyjnie dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Sandomierzu, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
 4. Dziś na sumie uroczyste poświęcenie palm.
 5. Od jutra Msze Św. o godz. 18.00.
 6. Jutro zapraszam na Mszę św. i spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 7. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Przyjdźmy, byśmy wspólnie mogli głębiej wnikać w Boże tajemnice.
  Wielki Czwartek
  godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i możliwość adoracji do 22.00. Adoracje o godzinie 21.00 poprowadzi Schola.
  Wielki Piątek
  W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  godz. 9.00 Droga Krzyżowa. Po nabożeństwie spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
  godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Jest to dzień w którym nie jest odprawiana Msza Św. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i możliwość adoracji. Adoracje o godzinie 21.00 również poprowadzi Schola. Zakończenie adoracji o 22.00.
  Wielka Sobota
  godz. 10.00 rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie. Rano poświecę wodę, abyśmy mogli wziąć ja do domów.
  Poświęcenie pokarmów: Gwoździec – godz. 11.30, Stary Nart – godz. 12.00, w kościele o godz. 13.00.
  godz. 19.00 Msza Św. Wigilii Paschalnej. Podczas tej Mszy Św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę przynieść z sobą w sobotę świece – gromnice.
  Niech w trakcie Triduum Paschalnego, nie zabraknie nam czasu na osobistą adorację przy Ciemnicy i Grobie.
  Proszę dzieci, młodzież, Róże Różańcowe, młodzieżowy zastęp strażaków, o podjęcie dyżuru czuwania w określonych godzinach. Niech to dla każdego z nas będzie czas takiego głębokiego rozmodlenia, czuwania przy Chrystusie.
  Dziewczęta z poszczególnych części parafii proszę, by przygotowały oraz udekorowały obrazy, figury i niosły je podczas procesji rezurekcyjnej.
  Proszę, by strażacy, tak jak zawsze przez swą obecność w mundurach podkreślili wielkość Świąt.
  Młodzież proszę o zorganizowanie się i podjęcie czuwania przy Bożym Grobie.
  Niedziela Zmartwychwstania
  godz. 6.00 Msza Św. Rezurekcyjna. Następna Msza o godz. 10.30.
  Poniedziałek Wielkanocny
  Msze Św. o godz. 8.00 i 10.30. W drugim dniu Świąt wspieramy modlitwą i ofiarą na tacę KUL. W święta nie będzie Mszy po południu.
 8. „Baranek” na stół wielkanocny jest jeszcze do nabycia w zakrystii.
 9. W „Niedzieli” tematem numeru jest: „Kościół cierpiący”.
 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Joanna Ewelina Drzymała – córka Eugeniusza i Józefy, panna z Nowego Nartu
  i Paweł Straub – syn Stanisława i Józefy, kawaler z Bojanowa, parafia Stany – zapowiedź 3.
 11. Bóg zapłać za wczorajsze prace rodzicom dzieci klas III, a także wszystkim krwiodawcom.
  Bóg zapłać także za ofiary na ogrodzenie: Bronisława i Stanisław Pikor Pniaki 200zł., Maria i Marian Cebula Stary Nart 200zł.
 12. Jutro o 14.00 oodbędzie się pogrzeb śp. Marii Pikor z Kolonii Nowego Nartu, polecając jej duszę Miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ogłoszenia: 07.04.2019 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60zł. i zakupiły kwiaty: Zofia Żak, Joanna Żak, Grażyna Koc. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Jana Kantego Edwarda Jarosz (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Józefa Piotra Rembisz.
 3. W naszych codziennych modlitwach prośmy o jak najlepsze owoce rekolekcji dla nas wszystkich, oraz o dary Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty ks. Łukasza Wojciechowskiego z parafii Wola Raniżowska. Szczegółowy program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Parafii.
 4. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi nasze Stowarzyszenie. Msza Święta będzie o godzinie 17.00, a po Niej Droga Krzyżowa wokół Parku.
 5. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, na sumie poświęcenie palm. Proszę, byśmy przed Mszą Św. z palmami ustawili się przed wejściem do kościoła.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Katyń – Lekcja bolesnej historii”.
 7. „Baranek” na stół wielkanocny jest jeszcze do nabycia w zakrystii.
 8. Od 15 kwietnia Msze Św. będą o godz. 18.00.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Joanna Ewelina Drzymała – córka Eugeniusza i Józefy, panna z Nowego Nartu
  i Paweł Straub – syn Stanisława i Józefy, kawaler z Bojanowa, parafia Stany – zapowiedź 2.
 10. Bóg zapłać za wczorajsze prace rodzicom dzieci klas III, w sobotę zapraszam na 9.00 na dalszą część.
  Bóg zapłać także za ofiary na ogrodzenie: Krystyna i Marian Kowal Łąkieć 100zł., Ewelina Piskorowska Gwoździec 200zł., Janina i Edward Sudoł Nowy Nart 200zł., Dorota i Piotr Laufer Nowy Nart 300zł., Małgorzat i Piotr Sądej Nowy Nart 300zł.

Ogłoszenia: 31.03.2019 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę 60zł: Zuzanna Bajek, Władysława Klecha, Bożena Rębisz. Proszę, by kolejne rodziny podjęły troskę o naszą świątynię.
 2. Dziękuję za modlitwę Róży św. Królowej Jadwigi Anieli Kobylarz (modlitwa za kleryka Rafała), w następną niedzielę zapraszam Różę św. Jana Kantego Edwarda Jarosz.
 3. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Szczególnym czasem będą rekolekcje, które rozpoczynamy za tydzień. Spowiedź rekolekcyjna będzie w wtorek 9 kwietnia od godz. 14.00 do 17.00.
  W naszych codziennych modlitwach prośmy, o jak najlepsze owoce rekolekcji dla nas wszystkich oraz o dary Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty ks. Łukasza Wojciechowskiego z parafii Wola Raniżowska. Plan Rekolekcji jest w gablocie i Internecie.
 4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Rano odwiedzę chorych w domach. O 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania; o 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
 5. „Baranek” na stół wielkanocny jest do nabycia w zakrystii.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu tematem numeru jest: „Miłosierdzie – Boży ratunek dla świata”.
 7. W sobotę spotkanie scholii o godz. 14.00.
 8. W marcu swój jubileusz małżeński obchodzili: 57 rocznicę – Stanisława i Władysław Kasica – Stary Nart. Módlmy się w intencji Jubilatów: Pod Twoją obronę…
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Joanna Ewelina Drzymała – córka Eugeniusza i Józefy, panna z Nowego Nartu
  i Paweł Straub – syn Stanisława i Józefy, kawaler z Bojanowa, parafia Stany – zapowiedź 1.
 10. Bóg zapłać za ofiary.

Strona 1 z 70

Joomla template by Joomlashine.com