Z różańcem w dłoni
- wyniki konkursu na najładniejszy różaniec

mDSCF738412 października 2012r. w kościele parafialnym w nowym Narcie po Mszy św. połączonej z modlitwą różańcową miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy różaniec z materiałów naturalnych.

Konkurs ten został ogłoszony przez Zespół Szkół w Starym Narcie, a patronat nad nim sprawował ks. proboszcz Stanisław Czachor. Do udziału zaproszono zarówno uczniów miejscowej szkoły, jak i dzieci uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej w Gwoźdźcu.

W sumie przygotowano 38 różańców. Każdy z nich stał się dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym, gdyż uczniowie wykonali je w różnorodnych technikach. Spośród nich wyróżniono 14 prac następujących uczniów: Kinga Kobylarz, Weronika Wilk, Radosław Woś, Anna Stanowska, Angelika Żak, Oliwia Sałek, Paulina Konefał, Patrycja Janiec, Mateusz Rębisz, Magdalena Jarosz, Klara Bednarz, Martyna Gil, Anna Chudzik, Beata Drelich.

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i dyplomy. Konkurs ten stał się świetną okazją do włączenia dzieci i młodzieży w przeżywanie październikowych nabożeństw różańcowych i przybliżenia im historii tej wyjątkowej modlitwy Maryjnej.

W podsumowaniu ks. Proboszcz podziękował koordynatorom konkursu – Beacie Lada i Małgorzacie Wyka oraz osobom, które zaangażowały się w przygotowanie prac, jednocześnie zachęcając wszystkich parafian, aby modlitwa różańcowa towarzyszyła im na co dzień, a różaniec często gościł w ich dłoni.

Z tej okazji również list gratulacyjny z krótką refleksją na temat modlitwy różańcowej przesłał do naszej parafii ks. Augustyn Łyko - Diecezjalny Moderator Kół Żywego Różańca. Jego treść zamieszczamy poniżej.

List ks. Augustyna Łyko