Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013

DSCF7270

3 września Mszą św. o godzinie 8⁰⁰ w kościele parafialnym rozpoczęto nowy rok szkolny 2012/2013. Eucharystię sprawowali ks. proboszcz Stanisław Czachor i ks. prałat Mieczysław Tomoń. Licznie zgromadzili się uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i dyrektor Zespołu Szkół w Starym Narcie - Zygmunt Kowalski,.

Podczas wygłoszonej homilii ks. proboszcz Stanisław Czachor zaznaczył, jak ważna w życiu każdego młodego człowieka jest nauka. Podkreślił, że zdobywanie wiedzy i nabywanie mądrości życiowej przez dzieci i młodzież powinno się odbywać dzięki współdziałaniu szkoły i domów rodzinnych. Tak prowadzony proces dydaktyczno – wychowawczy na pewno przyniesie owoce, szczególnie gdy będzie wspomagany modlitwą.

Wszyscy zgromadzeni po Mszy Świętej udali się do szkoły, gdzie nastąpiło również oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniowie odbyli też swoją pierwszą lekcję z wychowawcą.

Podczas uroczystości szkolnej nie zabrakło akcentu patriotycznego, gdyż uczniowie gimnazjum wygłosili referat na temat wybuchu i przebiegu II wojny światowej.