Zrób bliskim prezent z siebie
– spotkanie kolędowe w Starym Narcie

W niedzielę 22 stycznia 2012r. w Zespole Szkół w Starym Narcie odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, które tym razem połączono z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Uroczystości przyświecało motto: „Zrób bliskim prezent z siebie”.

Corocznym zwyczajem mieszkańcy parafii Nowy Nart i okolic licznie przybyli na jasełka przygotowywane przez uczniów miejscowej szkoły. W tym roku na scenie zaprezentowano bardzo tradycyjne ujęcie historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Młodzi aktorzy wcielili się w role Maryi, Józefa, Heroda, a do szopki przybyli pasterze i aniołowie. Całość uświetniły znakomite występy wokalne, zarówno solowe, jak i zespołowe uczniów, których przygotowały Grażyna Pikor i Iwona Chudzik.

W drugiej części spotkania występy skierowano głównie do zgromadzonych na widowni osób starszych. Najmłodsi uczniowie szkoły w Starym Narcie pod opieką Beaty Lada przygotowali bardzo bogaty program słowno – muzyczny. Na scenie rozbrzmiewały serdeczne życzenia skierowane do każdej Babci i wszystkich Dziadków, doceniono bowiem ich trud włożony w wychowanie najmłodszych pokoleń. Wszystkim wręczono kartki z życzeniami oraz drobne upominki. Po występach zaproszono zebranych na wspólny poczęstunek i śpiewanie kolęd.

„Ważne jest, aby integrować parafialną społeczność, która podejmuje tego typu inicjatywy i organizuje spotkania dla wszystkich parafian. Dzięki temu znaczenia nabierają drobne gesty dobroci skierowane szczególnie w stronę osób starszych, czasami samotnych. Musimy doceniać ich pracę i obecność, a wśród dzieci i młodzieży rozwijać postawę wyrażoną w słowach naszego motta: Zrób bliskim prezent z siebie” – powiedział ks. proboszcz Stanisław Czachor.

Spotkanie w Starym Narcie odbyło się w miłej, serdecznej atmosferze, pozwalającej przedłużyć świąteczny nastrój kolędowania.

Małgorzata Wyka