Błąd
  • insufficient image data in file `/home/users/adrian/public_html/nart/images/stories/2012/rok_wiary/DSCF7422.JPG' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Strona Główna

Włączeni w obchody Roku Wiary

mDSCF738414 października 2012r. w naszym kościele parafialnym, podobnie jak w innych kościołach katolickich, oficjalnie rozpoczęliśmy obchody Roku Wiary.

Rok Wiary został ogłoszony przez papieża Benedykta XVI. Okres ten rozpoczął się 11 października 2012 roku, w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, a zakończy go Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 roku. W dniu rozpoczęcia mija 20 lat od opublikowania przez bł. Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego, obradować będzie także Synod Biskupów nad kwestią nowej ewangelizacji.

Papież Benedykt XVI ogłosił potrzebę odnowy wiary w Jezusa Chrystusa: „Także współczesny człowiek, jak Samarytanka przy studni, może na nowo odczuć potrzebę pójścia, aby słuchać Jezusa, który wzywa nas do wiary w Niego i zaczerpnięcia z jego źródła, wytryskującego wodą żywą (por. J 4, 14). Musimy na nowo odkryć smak karmienia się Słowem Bożym, wiernie przekazywanym przez Kościół i Chlebem życia, danymi jako wsparcie tym, którzy są Jego uczniami”.

Będzie to czas zastanowienia nad własną wiarą, a przypominać o Roku Wiary powinna przygotowana dekoracja kościelna, na której zamieszczono Katechizm Kościoła Katolickiego oraz Dokumenty Soboru Watykańskiego II.

{gallery}2012/rok_wiary{/gallery}