„Powitajmy Maleńkiego!”

- bożonarodzeniowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Kolejnym owocem współpracy trzech instytucji: Zespołu Szkół w Starym Narcie, parafii Nowy Nart oraz Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem, był Dekanalny Konkurs Plastyczny im. ks. Ludwika Bielawskiego pn. „Powitajmy Maleńkiego!”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 14 stycznia br. w jeżowskim muzeum.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. W sumie napłynęło 45 prac plastycznych, a spośród nich wyłoniono następujących laureatów:

• klasy IV – VI szkoły podstawowej:
    I – Kinga Bednarz (Stary Nart), II – Faustyna Sowa (Jeżowe – Podgórze), Aneta Konior (Rudnik), III – Wiktoria Maksemyuk (Jeżowe – Centrum), Natalia Olejarczyk (Jeżowe – Centrum), Agnieszka Szewc (Jeżowe – Podgórze),
  • klasy I – III gimnazjum:
    I – Olga Grabiec (Jeżowe), Klaudia Dziurdź (Jeżowe), II – Patrycja Wojtanowicz (Groble), III – Karolina Rychlak (Jeżowe), Luiza Szczęch (Cholewiana Góra).

Organizatorzy przyznali także nagrodę „Grand Prix” Monice Borek z Publicznego Gimnazjum w Jeżowem.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz nagrody rzeczowe. Sukcesów pogratulował im również proboszcz parafii Nowy Nart – ks. Mariusz Bajak, zachęcając młodzież do dalszej aktywności artystycznej oraz udziału w tego typu inicjatywach podejmowanych na terenie gminy Jeżowe.

Finałowemu spotkaniu towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera, o którą zadbali organizatorzy: Beata Lada, Małgorzata Wyka oraz Krzysztof Lesiczka.

Prace zakwalifikowane na pokonkursową wystawę można oglądać do końca stycznia w Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem.