Niezwykły jubileusz księdza Mieczysława Tomonia

Wspaniały jubileusz 50. lat posługi kapłańskiej w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie obchodził ks. prałat Mieczysław Tomoń. Z tej okazji 23 lutego br. odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Edward Frankowski.

Uroczystość zgromadziła wielu gości: księży związanych z parafią, współpracowników i przyjaciół ks. Prałata, przedstawicieli władz gminy Jeżowe, gminy Bojanów oraz wielu parafian, którzy towarzyszyli Jubilatowi w przeżywaniu jego święta.

Homilię wygłosił ks. Alojzy Szwed, podkreślając wielkie zaangażowanie ks. Jubilata w życie parafii od momentu jego przybycia w 1964 roku. Jako ówczesny proboszcz kierował nie tylko życiem duchowym swoich parafian, ale zatroszczył się o świątynię, którą odnowił i poszerzył, o miejscowy cmentarz, a także czuwał nad budową nowego kościoła. Prace te wypełniały jego czas, nigdy nie poddał się pesymizmowi, a miłością do Boga zarażał innych, czego dowodem są m. in. powołania kapłańskie i zakonne z parafii – księdza Alojzego Szweda i siostry Juwencji Fili.

Swoją wdzięczność za lata posługi kapłańskiej wyrazili parafianie, a także uczniowie szkoły w Starym Narcie wraz z nauczycielami, przedstawiciele grup parafialnych oraz władz samorządowych. Ze wszystkich stron płynęły serdeczne życzenia, które podsumował obecny proboszcz, wyrażając radość z możliwości korzystania z dziedzictwa duchowego ks. Prałata.

Na ręce Jubilata złożono też symboliczne podarunki od parafian – stułę jako symbol niezwykle owocnej posługi kapłańskiej ks. Prałata oraz album ze zdjęciami – pamiątka ostatnich pięćdziesięciu lat przeżytych w parafii Nowy Nart.

Po Mszy św. odbyła się przygotowana przez parafian agapa w miejscowej remizie strażackiej, podczas której wyczuwało się atmosferę radości, wzajemnej życzliwości i zrozumienia.

s. Juwencja Fila