Uroczystości Bożego Ciała,

to święto ku czci Najświętszego Sakramentu.

Głównym punktem uroczystości jest procesja. Wychodzimy na ulice z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, żeby Jego błogosławieństwo mogło dotrzeć do każdego człowieka.

Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa’

Głównym punktem obchodów jest procesja eucharystyczna ulicami miast i wiosek. Uczestnictwo w niej to publiczna manifestacja wiary. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest przede wszystkim okazją do tego, by obecność Jezusa w tajemnicy Eucharystii pośród swojego ludu uczynić świadectwem dla innych. Wychodzimy na ulice naszych wiosek i miast z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, żeby Jego błogosławieństwo i Jego moc mogły dotrzeć do każdego człowieka.

W tym roku w naszej parafii uroczysta procesja przeszła ulicami Nowego Nartu. Uczestniczyliśmy w niej razem z ks. bp Edwardem Frankowskim, który wraz z nami wszystkimi modlił się, prosząc, aby Jezus Eucharystyczny wszystkim błogosławił.