W trosce o seniorów

Inauguracja działalności Dziennego Domu Pomocy dla mieszkańców Gminy Jeżowe miała miejsce w Nowym Narcie. W domu docelowo przebywać będzie 30 osób. Siedziba ośrodka przeznaczonego dla seniorów zlokalizowana jest w miejscowym budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez kilka dni przed otwarciem seniorzy wspólnie odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Odbyły się warsztaty z zakresu pielęgnacji włosów i skóry głowy przeprowadzone przez Aleksandrę Bieniek oraz Gabrielę Blajerską. Dla podopiecznych zorganizowano terapię kulinarną z wypiekiem i dekoracją świątecznych pierników. Jak zaznacza Anna Kowal-Słoboda: - Pomagamy zorganizować i wypełnić dzień osobom, które zaprzestały aktywności zawodowej jak również tym, których rozpiera energia do działania. Dzienny Dom Pomocy oprócz towarzystwa innych osób, zapewnia zajęcia w różnych dziedzinach, a także podstawowe usługi o charakterze bytowym, opiekuńczym i wspierającym. Dom jest czynny przez pięć dni w tygodniu. Seniorzy w ciągu dnia korzystają z terapii zajęciowej oraz z zajęć podnoszących sprawność fizyczną – informuje kierownik. 

 

Inauguracja odbyła się 16 grudnia i rozpoczęła ją Msza św. w kościele. Następnie zebrani udali się pod odnowiony obiekt dla seniorów. Odbyło się poświęcenie pomieszczeń ośrodka oraz wizerunku patrona - św. Maksymiliana Kolbe. Jak podkreślał gospodarz Gminy: - Św. Maksymilian zaufał bezgranicznie Maryi i dlatego był w stanie oddać swoje życie za drugiego człowieka. Liczę, że tu przy sercu Maryi będzie krzewił wiarę i was wspierał – zaznaczył Marek Stępak. Uczestnicy świętowania mogli wsłuchać się w montaż słowno-muzyczny przygotowany przez podopiecznych domu.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Joomla template by Joomlashine.com